איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל - מט״ח Western Union

רוצים לדעת איך להעביר מטבע חוץ לחו״ל באופן הכי יעיל וזול שיש? הגעתם למקום הנכון.

אתם נמצאים באמצע מסע קניות בפריז וכרטיס האשראי נבלע במכשיר?

ילדכם נסע לטיול אחרי צבא ונתקע בלי כסף בחו"ל?

הזמנתם צימר לטיול ביער השחור וצריכים להעביר מקדמה?

בכל אחד מהמקרים האלה נדרשת העברת כסף לחו"ל, ובעידן בו אנו נמצאים הפכה העברת כספים לחו"ל פשוטה מתמיד. והיא אפשרית בסניפי הבנק, בסניפי הדואר ובאמצעות האינטרנט. אך מעטים יודעים, כיצד אפשר להערך מראש ולחסוך הרבה כסף בעמלות.

איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל – רקע כללי

כניסת האינטרנט לתחרות שיכללה את אפשרויות העברה והיום ניתן להעביר כסף גם ללא חשבון חשבון בנק בחו"ל. את הכסף יוכל המוטב בחו"ל לקבל לעיתים גם דקות ספורות אחרי ביצוע ההעברה. בחינת אפשרויות ההעברה השונות מצביעה על הפרשים ניכרים בעמלות הנגבות. הפרשים ניכרים נמצאו גם בעמלות שגובים הבנקים השונים.

חשוב לציין כי שימוש בבנקים לצורך ההעברה מצריך קיומו של חשבון בנק של המוטב בחו"ל, כך שערוץ זה רלבנטי בעיקר לצורך תשלום לגופים כאלה ואחרים, או לתושבים.

לרוב, לצורך ביצוע העברת מט"ח לחו"ל דרך הבנק תצטרכו להגיע לסניף, ישנם בנקים אשר מאפשרים ביצוע פעולה זו באמצעות שימוש באינטרנט (יש צורך להירשם לשירותי אינטרנט ואפציה לביצוע פעולות) ואף לקבלת הנחה של כ 20%.

רישום מוקדם באינטרנט יזכה אתכם בהנחה של כ 20% בעמלת ההעברה

איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל - מט״ח Western Union כסף

איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל – הפרטים הטכנים

פרטי העברה

יש לוודא כי כל פרטי העברה הנדרשים נמצאים ברשותכם. לצורך ביצוע העברה תזדקקו לקוד סוויפט של בנק המוטב יחד עם שם הבנק וכתובתו, שם המוטב, כתובתו ומספר חשבון המוטב (IBAN).

סימול העברה

עם חוקי הרגולציה של היום, הבנקים מקשיחים עמדות לגבי איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל. בעת העברת מט"ח תתבקשו להצהיר את הסיבה בגינה הנכם מבצעים את הפעולה. יש לקחת בחשבון את כללי הרגולציה והדיווח הנהוגים בארץ ובחו"ל. כל העברת מט"ח כפופה לדיני מדינת המעביר, דיני מדינת הקורספונדנט (הבנק המקשר) ודיני מדינת המוטב. כל העברת מט"ח נבדקת ע"י כל אחד מהבנקים בהיבטים הקשורים לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. כדאי לדעת כי בגין העברות מסויימות יש צורך בתשלומי מע"מ ו/או מס הכנסה.

המרה

לצורך ביצוע העברה, לרוב תצטרכו לרכוש את סוג המטבע אותו תרצו להעביר לחו"ל. למרות שמדובר על עמלה זולה יחסית, אסור להתעלם ממבנה בתהליך של איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל. ביצוע פעולה של קניית אותו מטבע תגרור עמלת המרה אשר עלותה כ-25 ש"ח בממוצע בין הבנקים ומתווספת לעמלה בגין ביצוע העברה.

עמלת העברה

זהו ה״כוכב המרכזי״ של איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל. העמלה נגבית כאחוז מסכום העברה ולכן תשתנה לפי הסכום אותו תבקשו להעביר. המחירים בין הבנקים השונים נעים בין כ- 0.175% מהסכום ועד כ- 0.35%. העמלה יכולה להיגבות במטבע העברה או במטבע השקל לפי בחירתכם.

עמלת מינימום

ישנם מקרים בהם תבקשו להעביר סכום כסף לחו"ל אשר סכום העמלה בגינו תהיה נמוכה מסכום עמלת המינימום אותה הבנק קבע ולכן הבנק יגבה ממכם את עמלת המינימום. עמלות המינמום בין הבנקים השונים נעים בין 20-30 דולר. דאגו לבדוק מהי סכום עמלת המינימום וקחו זאת בחשבון.

איך להעביר מטבע חוץ לחו״ל בצורה הזולה ביותר? שימו לב לעמלות ההעברה ועמלות המינימום

 עמלת מקסימום

בעקבות חוקי הפיקוח והרגולציה, הבנקים מוגבלים בגביית עמלה מקסימלית בגין העברה בודדת. עמלה זו נגבית בעת העברת סכומי כסף גדולים.

עמלת בנק מקשר (קורספונדנט – Correspondent)

איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל דרך בנק מקשר? הכסף עובר לרוב דרך בנק המקשר בין הבנק ממנו מבקשים להעביר ועד לבנק הסופי (בנק המוטב). הבנקים המקשרים גובים עמלה בגין השירות, עמלה אשר נעה בסביבות 20-30 דולר ונגבית מהסכום אותו נבקש להעביר, אלא אם כן ביקשנו אחרת.

איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל – אופן גביית העמלות

בעת העברת הכסף תצטרכו לבחור בדרך בה תיגבה העמלה.

BEN: בשיטה זו, עמלת העברה תחוייב ע"ח המוטב, משמע תרד מהסכום המבוקש להעברה ולכן מקבל הכסף יקבל סכום נמוך יותר (בגובה בעמלה).
OUR: בשיטה זו, עמלת העברה ועמלות נוספות (כדוגמת עמלה של בנק מתווך) תחוייב ע"ח המעביר כך שהמוטב יקבל בדיוק את סכום העברה המבוקש.
SH: בשיטה זו, עמלת העברה תחוייב על חשבון המעביר, שאר העמלות (כדוגמת עמלה של בנק מתווך) יחוייבו ע"ח המוטב כך שיקבל את סכום העברה פחות העמלה. שיטה זו הינה השיטה הנפוצה ביותר (כאשר כל צד משלם את עמלותיו) והינה גם שיטת ה"Default", משמע במידה ולא תבחרו את סוג גביית העמלה, העברה תבוצע בסוג הזה.

למרות העמלות הגבוהות המופיעות בתעריפוני הבנקים ומצויינות כאן יש מה לעשות.

עם קצת מאמץ, ניתן לקבל הנחה/הטבה על כל סוגי העמלות אשר הוזכרו פה תוך חיסכון לעיתים של עשרות דולרים בכל העברה.

איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל בזול? תתחילו להתמקח עם הבנק בשביל לחסוך
לעיתים עשרות דולרים בכל העברה

 

ועכשיו לשאלה איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל שלא דרך הבנקים, באפיקים שיכולים להיות זולים יותר:

ווסטרן יוניון Western Union: איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל דרכם? יש לפנות לאחד מסניפי הדואר מצוידים בתעודת זהות ולמלא טופס בו יופיעו שם המוטב ואת הכתובת אליה יגיע הכסף. התשלום נעשה במזומן בשקלים או במט"ח. המוטב יוכל לקבל את הכסף במזומן תוך מספר דקות באחד מסניפי הדואר בחו"ל.

שירות יורו ג'ירו: השירות, הניתן בסניפי הדואר, מציע הפקדות כספים לחשבונות בנק בחו"ל דרך מערכת Swift. ההעברה מתבצעת תוך ארבעה ימי עסקים. בשירות זה ניתן לבחור בין שני סוגי עמלות: עמלת OUR, או עמלת BEN.

Quick Pay : שירות של ווסטרן יוניון להעברת כסף ישירות לחברות בחו"ל המנויות בשירות. ההעברה מתבצעת ישירות לחשבון החברה, והדואר מתחייב ליידע את משרדי החברה בדבר ביצוע ההעברה. בשירות זה עמלה קבועה של 15 דולר להעברת סכומים של עד 3,000 דולר.

לסיכום, איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל זו משימה פשוטה אבל כזו שיכולה להיות יקרה. הדרך לחסוך היא להתמקח עם הבנקים על כל העמלות שפירטנו פה, או לשקול חלופות שלעיתים יהיו משמעותית זולות יותר כדוגמת Quick Pay.

כתבות נוספות

28 thoughts on “איך להעביר מטבע חוץ לחו"ל – המדריך לחיסכון בכסף

  1. זה תלוי. אני מאמין שתמיד כדאי להתמקח עם הבנק ולהגיע למצב הטוב ביותר שאפשר מבחינת עמלות. ברגע שהגענו, פשוט לעשו השוואה נוספת עם האפיקים שכתובים בכתבה.
   בלי קשר, אם מדובר על פעולה חד פעמית, לא בטוח שהזמן שלכם שווה את החיסכון הנקודתי. נקודה למחשבה.

 1. מה עם פתרונות כמו פייפאל? האם זה יכול להיות פתרון טוב בעברת מטח לחול? ראיתי שם אפשרות של העברה דולרית.

  1. פייפאל בהחלט אפשרי אבל יש לשירות 2 מגרעות:
   1. שער החליפין והעמלות שם מאוד גבוהות
   2. לא בכל מדינה מכבדים את השירות באופן מלא (מדינות כמו רוסיה לא מקבלות פייפאל).

 2. שאלה עינינית. אני צריך להעביר סכום של בין 10,000 יורו ל20,000 יורו. מהי הדרך הכדאית ביותר שתחסוך לי עמלות והפרשי שער? כמו כן, מהן בדיוק ההוצאות על הכברה כזאת? תודה

  1. היי אריאל,

   מדובר על שאלה קצת מסובכת מכיוון שצריך להבין לאיזו מטרה אתה מעביר את הכסף ותחת איזה סעיף בבית ההוצאה תחשב (לפי זה כמה עמלות תשלום).
   הכי טוב זה לעשות סימולציה מול פקיד הבנק אבל לרוב, העברה דרך פייפאל או כרטיס אשראי תהיה זולה יותר. שם העלות היא יחס המרה גבוה יותר (לרעתך) אבל ללא עמלות ההעברה.

   1. הי אריאל,
    אני מעביר קבוע כסף לבן משפחה בלונדון, בהעברה היום ראיתי תעלול מחיר המרה גבוה בבנק שלי ונכנסתי לחפש חלופות. מצאתי, אבל עדיין לא ממשתי לחברה קוראים: covercy ומחיר ההמרה שלהם ממש ממש נמוך. זה מה שקובע ולא העמלות שהן קבועות ולא קשורות לסכום ההעברה. תנסה, בהצלחה

 3. אנחנו היינו צריכים להעביר סכום גדול מחו"ל לארץ, עשינו סקר בבנקים השוונו מול חברת טופ רייט וההפרש יצא משמעותי מאד . בהחלט נמשיך לעבוד איתם, תבדקו

 4. היי אני עומד לעבור למספר שנים לדרום אמריקה ופותח שם עסק, צריך להעביר לחשבון בנק שם סכום של כ-40 אלף דולר. מה הדרך הכי זולה לעשות זאת?

  1. היי, מבדיקה זריזה בבנק:

   אם אתה פותח שם חשבון בנק, יש לך פטור ממס כי מדובר באותה ישות. במקרה זה הכי טוב לעשות העברה דרך הבנק.
   העמלות במקרה זה נתונות למו״מ מול הבנק. כל רמה מתחת ל 0.3% תהיה טובה.

 5. ביתי לומדת בארצות הברית ויש לה שם חשבון, ברצוני להעביר לה 5000 דולר היישר לחשבונה. האם ידוע לך על אפליקציה להעברת כספים לחול ללא עמלה כמו ביט הקיימת הארץ?
  אם לא, האם העברה מחשבוני אליה ישירות בין הבנקים היא הדרך הזולה?
  יש לי שער קניה נמוך בגלל חשבון מט"ח שאני מחזיקה והעמלה היא 25 שקל על סכום זה… אצלה יש לדעתי גם עמלה…לא זוכרת כרגע כמה…

  תודה

  1. היי,

   יש אפליקציה בשם TransferWise שאמנם אף אחד מהכתבים שלנו לא ניסה, אבל קראתי ביקורות טובות עליה. מדובר על חברה גדולה עם 700 עובדים עם ביקורות טובות.
   אפשרויות נוספות:
   – העברה בנקאית: מעבר לעמלת ההמרה, יש עלות כפולה, גם לך כמעבירה וגם לבתך כנמענת. למיטב ידיעתי בשני המקרים גובים עמלה באחוזים (עם רף מינימום של 25-30 דולר) שעובדים על 0.3-0.8% בממוצע כתלות ביכולת המיקוח שלך. למיטב ידיעתי, לא קיים ״פורמט״ של סכום שיקלי נמוך כמו שאת אומרת אבל אם בדקת זאת וזה המצב, אשמח לפידבק נוסף ממך כדי שנעשה את המחקר המתאים.
   – פייפאל: עוד אופציה פשוטה להעברת כסף. פה אין עמלות נכנסות/יוצאות אלא רק יחס המרה (פחות טוב משל בנק).

   בין שתי אופציות אלו, הייתי הולך על פייפאל כי לרוב עמלות המינימום/אחוזים בבנק גבוהות יותר ביחס ליחס ההמרה של פייפאל.

 6. תודה על המידע. הוא מחדש ומועיל.
  לצורך השקעה בחו"ל, אשמח להמלצה על הדרך היעילה והזולה ביותר להמרת ש"ח ליורו (20,000 יורו) + העברת המט"ח לחשבון, בנאמנות על שמי, הנמצא בבנק בספרד.

  1. היי ברכה,

   במידה ואת אדם פרטי ולא עסק, ישנן 2 אפשרויות טובות להעברת הכסף:

   – העברה בנקאית: מעבר לעמלת ההמרה, יש עלות כפולה, גם לך כמעבירה וגם לחשבון הנמען (אלא אם יש לך פטור שם, את צריכה לבדוק) למיטב ידיעתי בשני המקרים גובים עמלה באחוזים (עם רף מינימום של 25-30 דולר) שעובדים על 0.3-0.8% בממוצע כתלות ביכולת המיקוח שלך (חשוב להתמקח פה, אם אין לך 0.3%, את יכולה לקבל את זה).. אם את רוצה להעביר את הכסף לחשבון בנק, זו הדרך היחידה.
   –אם את רוצה לעביר את הכסף ישירות להשקעה שלך / נאמנות, אפשר גם לעשות שימוש בפייפאל. פה אין עמלות נכנסות/יוצאות אלא רק יחס המרה (פחות טוב משל בנק).

   מקווה שעזרתי.

   בין שתי אופציות אלו, הייתי הולך על פייפאל כי לרוב עמלות המינימום/אחוזים בבנק גבוהות יותר ביחס ליחס ההמרה של פייפאל.

 7. הי
  אני רוצה להעביר לחו"ל כספי ירושה בערך של 200000$ יש לי חשבון בחו"ל אבל בארץ אין לי חשבון בנק. איך אני עושה את העברה כמה עמלה צריך לשלם ואם צריך אישור מיוחד להעברה בסדר גודל כזה
  דרך אגב אני מתגורר בחול

  1. היי מיכאל,
   לצערי אנחנו לא מבינים מספיק בהעברות בבנקים זרים.
   למיטב ידיעתי צריך אישור מיוחד על סכום כזה מירושה. שווה להתייעץ עם עורך דין בנושא.

   דודי

 8. היי
  צריכה להעביר כסף לבית חולים בארה"ב לטובת חבר (אמריקאי ) שנפצע קשה אך אין לו ביטוח שמכסה את השיקום שלו. מדובר בסכום עצום של 7.800$ ואין לי מושג כיצד הכי נכון וזול להעביר אליהם את הכסף. יש לי את פרטי החשבון של בית החולים .

  1. היי דליה,

   האם את מגיעה לשם פיסית או מעבירה מישראל? אם מגיעה פיסית, צק יהיה ככל הנראה הכי זול.
   אחרת, הייתי בודק קודם מול הבנק האם הוא מקבל כסף בצורה אחרת מהעברה בנקאית. אם לא, האופציה היחידה שיש לך להוזיל עלויות הוא לעשות מו״מ עם הבנק שלך.
   כמו שרשמתי בתגובות קודמות:

   העברה בנקאית: מעבר לעמלת ההמרה, יש עלות כפולה, גם לך כמעבירה וגם לחשבון הנמען (אלא אם יש לך פטור שם, את צריכה לבדוק) למיטב ידיעתי בשני המקרים גובים עמלה באחוזים (עם רף מינימום של 25-30 דולר) שעובדים על 0.3-0.8% בממוצע כתלות ביכולת המיקוח שלך (חשוב להתמקח פה, אם אין לך 0.3%, את יכולה לקבל את זה). אם את רוצה להעביר את הכסף לחשבון בנק, זו הדרך היחידה.
   מקווה שעזרתי.

 9. יש לי חשבון בנק ברומניה ( ביורו וגם במטבע מקומי ) . כשפתחתי את החשבון שמתי שם קצת כסף. אני מתכנן לקנות שם נכס קטן .
  אני מעוניין להעביר יורו מחשבון הבנק בארץ לבנק ברומניה.
  א. האם יש מגבלת העברה ולא בהקשר של העמלות ( נניח ואני רוצה להעביר 70 אלף יורו ) -הכוונה מבחינת חוקי הלבנת הון וכאלה.
  ב. האם צריך הצהרה של רואה חשבון או עורך דין לנושא או שלי לנושא בהקשרי מה מטרת העברה וכו' או שלא שואלים שאלות ?
  בסוף זה הכסף שלי ואני חושב על השקעה פרטית שבמידה ותזדמן לי בזמן הקרוב יהיה לי כסף בחשבון ואוכל לרכוש אותו לאחר שאסגור חוזה
  תודה

  1. אי אפשר להעביר סכומים כאלו מבלי להסביר לבנק. הכסף ישכב בחשבון מעבר ולא יכנס לעו״ש. תתייץ עם פקידת הבנק שלך אילו אישורים צריך. בכל מקרה, אתה יכול להעביר, הכסף פשוט יחכה בחשבון מעבר עד לשחרור על ידי הבנק.

 10. יש לי חשבון בנק ברומניה ( ביורו וגם במטבע מקומי ) . כשפתחתי את החשבון שמתי שם קצת כסף. אני מתכנן לקנות שם נכס קטן .
  אני מעוניין להעביר יורו מחשבון הבנק בארץ לבנק ברומניה.
  א. האם יש מגבלת העברה ולא בהקשר של העמלות ( נניח ואני רוצה להעביר 70 אלף יורו ) -הכוונה מבחינת חוקי הלבנת הון וכאלה.
  ב. האם צריך הצהרה של רואה חשבון או עורך דין לנושא או שלי לנושא בהקשרי מה מטרת העברה וכו' או שלא שואלים שאלות ?
  בסוף זה הכסף שלי ואני חושב על השקעה פרטית שבמידה ותזדמן לי בזמן הקרוב יהיה לי כסף בחשבון ואוכל לרכוש אותו לאחר שאסגור חוזה
  תודה

  1. אי אפשר להעביר סכומים כאלו מבלי להסביר לבנק. הכסף ישכב בחשבון מעבר ולא יכנס לעו״ש. תתייץ עם פקידת הבנק שלך אילו אישורים צריך. בכל מקרה, אתה יכול להעביר, הכסף פשוט יחכה בחשבון מעבר עד לשחרור על ידי הבנק.

 11. הי, עקב מעבר לכמה שנים להולנד, אנחנו רוצים לפתוח חשבון בנק משותף ולהעביר סכומים שלכ מה עשרות אלפי ש"ח מחשבונות הבנקים הישראליים לחשבון ההולנדי.
  מתלבטים מה הדרך הזולה ביותר לעשות זאת. יכול להיות בהמשך שנצטרך מידי פעם להעביר מהארץ לחשבון שלנו סכומים מסויימים, אבל אנחנו מתכוונים לעבוד שם.

  אשמח לדעת מה הפרוצדורה שעשויה להיות הכי יעילה וזולה במקרה הזה.
  תודה(:

  1. היי רותם, הדרך הטובה ביותר היא העברה בנקאית אך לפני כן, תתמקחי מול הבנק על יחס ההמרה של שקל לדולר ואחוז העמלה שמציעים לך בהעברה לחשבון.
   ככל אצבע, מה שיציעו לך, תוכלי להגיע ל 50% הנחה.

 12. אני צריך להעביר 10000 דולר לצורך טיול להפלגה האם יש מס על זה??

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *