ביטוח רכב בחו״ל

ביטוח רכב בחו״ל – איך לקבל את המחיר הזול ביותר שיש?

כשמחפשים ביטוח רכב בחו״ל, בעיני, אין דבר יותר חשוב מ״ראש שקט״. לכן, אני לא זז בלי ביטוח מורחב ולדעתי כדאי גם לכם.
אבל, במקרים רבים זה יוצא לנו יקר מדי (או לפחות כך זה נראה ממבט ראשון), לכן אני מקווה שכתבה זו תוכל לעזור לכם למצוא את ביטוח הרכב בחו״ל הזול ביותר שיש.

נתחיל עם הכיסוי הבסיס שאתם מקבלים בכל השכרה.

בכיסוי הבסיסי אתם מקבלים ביטוח מלא הכולל ביטוח נגד גניבת הרכב, תאונה, צד ג׳ ונזקים לרכב. עד פה, נשמע טוב, נכון? כיסוי לכל הדברים שאנחנו צריכים. אז זהו, שלא.

מדוע? בגלל ההשתתפות העצמית.

חברות השכרות הרכב לא עושות לנו ״טובה״ בעצם הביטוח שהן מספקות. למעשה במובן מסוים הביטוח הבסיסי שלהן מגולם כבר במחיר ההשכרה ולא ניתן להפרידו. מטרתו היא הכיסוי הבסיסי הוא למעשה חובה מול חברות ביטוח שהן פועלות מולן.

אז מה המלכוד?

ככל שהביטוח בסיסי יותר, העלות שתשלמו במקרה של תאונה, גניבה או נזקים לרכב, תהיה גבוהה יותר. למעשה הרחבת הכיסוי מקטינה את היקף ההשתתפות העצמית, עד לביטולה לחלוטין.

מה הן האפשרויות שעומדות לפנינו אם רוצים ביטוח רכב בחו״ל בזול?

הכי זול (והכי פשוט)

תשדרגו את חבילת ההשכרה שלכם בזמן ביצוע ההזמנה.
במרבית אתר ההשוואות והזמנות הרכבים השכורים: רנטל קארס, אקספדיה וכו׳ ניתן להוסיף ביטוח נוסף בזמן ההזמנה. המנגנון שעובד מאחורי זה הוא מאוד פשוט. לאתר שממנו אתם מזמינים יש הסכם עם חברת ביטוח בינלאומית ולמעשה הם הופכים להיות לסוכן הביטוח שלכם.

אם ניקח לדוגמא את אתר רנטל קארס, אתר השכרת הרכבים הזול והטוב ביותר לטעמי, לאחר שתבחרו את הרכב, תוצע לכם אפשרות לשדרוג הרכב.

הביטוח של רנטל קארס לדוגמא, מבטל לכם לחלוטין את ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה, נזק לרכב או גניבה. במקרים אלו, חברת השכרת הרכב, תחייב אתכם בהשתתפות עצמאית מלאה אבל אתם תקבלו את הכסף בחזרה מאתר רנטל קארס.

בדוגמא הבאה (ראו סימון באדום), רנטל קארס יבקשו ממכם 40.63 ש״ח ליום עבור ביטוח מלא.

ביטוח רכב בחו״ל ביטול השתתפות עצמית

 

למה זו האפשרות הזולה ביותר?

לאתרים כמו רנטל קארס יש היקפי הזמנות הגדולים בסדרי גודל מכל חברת השכרה בודדת. לכן, הם זוכים לתנאי ביטוח טובים יותר מחברות הביטוח. התוצאה היא מחיר זול יותר למבוטח.

תחשבו על ביטוח כחלק מ״חבר״ לעומת ביטוח שאתה עושים לבדכם. מה ייצא יותר זול?

אפשרויות נוספות עבור ביטוח רכב בחו״ל

אפשרות נוספת עבור ביטוח רכב בחו״ל היא תשלום עבור ביטוח הרכב בזמן ההשכרה מחברת השכרת הרכב עצמה. במקרה הזה, עם קבלת המפתח לרכב, תבקשו לעשות ביטוח מלא. היתרון בשיטה הזו הוא במידה וחלילה יגרם נזק, לא תחויבו כלל (בניגוד לביטוח ברנטל קארס לדוגמא, בו יחזירו לכם את מלוא הכסף אבל ראשית תצטרכו לשלם עבור הנזק לחברת השכרת הרכב).

החיסרון הוא כמובן המחיר. ביטוח רכב בחו״ל בשיטה זה יכול לעלות כפול ויותר ממה שתשלמו מראש.

לדוגמא, במקרה של השכרת רכב מסוג פורד S-Max שעשיתי למשך שבוע, הביטוח ברנטל עלה לי 60 ש״ח ליום ואלו בחברת השכרת הרכב ביקשו 30 יורו ליום, כ 126 ש״ח. יותר מכפול.

 

כתבות נוספות

2 thoughts on “ביטוח רכב בחו״ל – איך לקבל את המחיר הזול ביותר שיש?

 1. אז כמה יעלה ביטוח בממוצע לתקופה של שבוע בארופה עם לרכב משפחתי?

  1. היי – לא ניתן לספק מידע כך.
   זה תלוי בתאריך ההשכרה, סוג הרכב במדויק ובעיר/מדינה שאתה רוצה את הרכב.
   אני מציע שתעשה הזמנה ולפני אישורה הסופי, תוכל לראות את מחיר הביטוח ולהחליט אז.

   דודי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.