דרכים לחסוך כסף - 13 טיפים

כולם מחפשים דרכים לחסוך כסף. לפעמים אנחנו מצליחים ולפעמים לא. ישנן אינספור דרכים לחסוך כסף אבל את רובן אנחנו לא מכירים או שזה לא ריאלי שנוכל לדבוק בהן לאורך זמן. לכן, התכנסו כל כותבי האתר ואספנו עבורכם רק את הטיפים הטובים ביותר שאנו עושה בהם שימוש. כל אחד מהם ניתן ליישם בקלות יחסית ואנו מבטיחים לכם שאם תדבקו בהם, תוכלו לחסוך לפעמים אלפי שקלים מדי חודש. מוכנים?

טיפ מספר 1: אל תקנו סתם, תקנו כשצריך

בגדים ונעליים הן הוצאות הכרחיות אבל מרמת הוצאה מסוימת, הם הופכים למותרות. קנו רק מה שאתם צריכים באמת. וותרו על שיטוטים ללא צורך בקניון הקרוב למקום המגוריכם וחיסכו קניות ספונטניות של דברים שאתם לא באמת צריכים. את אותו הכלל אתם יכולים ליישם פחות או יותר על כל דבר, החל מאוכל ועד לבילויים. צריך להנות בחיים אבל לא דרך בזבוזים חסרי הכרה.

טיפ מספר 2: תעשו קניות סופר באינטרנט

כאשר קונים באינטרנט, אין דבר כזה קניה אימפולסיבית. קונים רק מה שצריך. פשוט תכינו רשימת קניות של החוסרים שלכם וזהו. זאת בניגוד לשיטוט בסניף הקרוב אליכם שתמיד יוליד רכישת מוצרים שלא תכננתם מראש וכאלו שאתם לא באמת צריכים. רוצה דוגמא פשוטה? קניות סופר. נסו פעם לעשות קניות בשופרסל אונליין לעומת ביקור בסניף ותראה שאתם חוסכים לפחות 20% מסך הסל. הרבה כסף, לא?

טיפ מספר 3: נצלו את התחבורה הציבורית

אחד הטיפים החשובים ברשימת דרכים לחסוך כסף הוא וויתור על הרכב שלכם. למי שרגיל לנסוע ברכב זה נשמע כמו טיפ הזוי, אבל אם מקום העבודה שלכם ממוקם ליד ציר תחבורה ציבורית, השתמשו בה. הכלל היבש הוא שאם משך זמן התחבורה הציבורית שווה פחות או יותר לרכב, אין סיבה בעולם שתעדיפו את הרכב. עלויות קניית הרכב והעלויות השוטפות הן גבוהות מאוד ומגיעות לעשרות אלפי שקלים ואף יותר. לצורך ההשוואה, חופשי חודשי בגוש דן, הכולל נסיעה ברכבת ובאוטובוסים ללא הגבלה, יעלה לכם 246 ש״ח בלבד. שווה.

דרכים לחסוך כסף – תחבורה ציבורית
עלות אחזקה ממוצעת חודשית של רכב עומדת על 2,500 ש״ח, פי 10 מחופשי חודשי בגוש דן. נסיעה ברכבת ובאוטובוסים ללא הגבלה, תעלה לכם 246 ש״ח בלבד.

טיפ מספר 3: הביאו אוכל מהבית

ארוחה ממוצעת מחוץ למשרד תעלה לכם כ 40-50 ש״ח. תכפילו ב 22 ימי עבודה והגעתם לממוצע של כ 1,000 ש״ח בחודש. מנגד, עלות ממוצעת של ארוחה שהכנתם בבית, תעלה לכם כחצי מזה. התוצאה, חיסכון נקי של 500 ש״ח בחודש ולעיתים גם כאבי בטן מיותרים.

טיפ מספר 4: המנעו מהוראות קבע

תמיד עדיף לשלם כנגד חשבון מאשר בהוראות קבע. אמנם זה נראה שולי יותר ביחס לשאר דרכים לחסוך כסף, אבל היתרונות בשיטה היא: 1) אתם יודעים כמה עולה לכם כל חשבון (ובפעם הבאה תדעו איפה ניתן לחסוך בשימוש) 2) לפעמים יש טעויות וזו הדרך לעלות עליהן.

טיפ מספר 4: חשבו כמה זה עולה לכם

הרבה פעמים הוצאה של 200 ש״ח לא נראית גדולה מדי. אבל, אם תחשבו את זה לכמות הכסף שאתם מרוויחים לשעה, תראו שלפעמים הסכום הזה גדול יותר ממה שנראה ממבט ראשון. לדוגמא, אם אתם מרוויחים 50 ש״ח לשעה, רכישה אימפולסיבית בגובה 200 ש״ח, תהיה שקולה ל-4 שעות עבודה שלכם. האם זה שווה? ברוב המקרים תגלו שלא ותחסכו בכסף רב.

טיפ מספר 4: תהיו שקולים בשימוש בחשמל

המעיטו לעשות שימוש בדוד חשמל בקיץ. לפעמים עדיף לחכות עוד שעה במהלך היום ואז להתקלח, מאשר להדליק מיד דוד חשמל שעולה כסף רב. דוגמא נוספת היא מייבש כביסה, אחד מגזלני החשמל הגדולים שיש. אם אתם מחפשים דרכים לחסוך כסף, המנעו בשימוש בו בקיץ והעדיפו תמיד תליית כביסה על מתקן ייבוש. זה בחינם.

טיפ מספר 5: בטלו את הכבלים/לווין

במקום לשלם מאות שקלים בחודש על מאות ערוצים שאינכם צופים בהם, העדיפו עידן+ לערוצים 2,10,1 ואם אתם צורכים סרטים וסדרות ואתם רוצים לעשות זאת באופן חוקי, הרשמו ל Netflix (שירות VOD בעברית) שיעלה לכם 35 ש״ח בחודש או אפילו סלקום TV. בשני המקרים תחסכו עשרות אחוזים בתשלום לטלויזיה מדי חודש וזמן יקר בזפזופ בין ערוצים שלא באמת מענינים אף אחד.

טיפ מספר 6: בטלו את הטלפון הקווי שלכם

כיום אף אחד לא מתקשר לטלפון או מהטלפון הקווי בבית. עשו שימוש במכשיר הסלולרי שלכם וחסכו את דמי השימוש החודשיים הקבועים של בזק.

טיפ מספר 7: העדיפו מוצרים יד-2

כמובן שהדבר לא מתאים לכל סוג פריט אבל בתחומים רבים, החל ממוצרים לתינוק (עגלות, מנשאים וכו׳) ועד לריהוט (מיטות, שידות וכו׳) תוכלו לחסוך סכומי עתק ברכישה. רק בעגלת תינוק ממותגת, בקניה של עגלה משומשת מול חדשה, תחסכו לעיתים 3,000 ש״ח ברכישה.

דרכים לחסוך כסף – יד 2
עגלת תינוק ממותגת חדשה תעלה לכם 5,000 ש״ח כאשר משומשת במצב מצוין, תעלה 2,000 ש״ח בלבד.

טיפ מספר 8: הוסיפו / הסירו שכבת ביגוד במקום מזגן

בחורף לדוגמא, מה יותר פשוט מללבוש סוודר נוסף לחימום הגוף במקום להדליק מזגן או תנורי חימום שיעלו לכם הרבה כסף בסוף החודש? בקיץ, המצב מסובך יותר אבל שימוש במאוררי תקרה או אפילו מאוררי רצפה יכול להיות נעים מאוד בלילה ולחסוך כסף רב.

טיפ מספר 9: נתחו את החודש שהיה

נסו להכין טבלת אקסל בסוף כל חודש עם ההוצאות שהיו לכם. נסו להבין איפה הוצאתם יותר ואיפה פחות. עם טבלה מסודרת, מרבית האנשים מגלים שהוצאות שהם לא החשיבו כגדולות, הפכו למשמעותיות מאוד בסוף החודש.

טיפ מספר 10: השאירו את כרטיסי האשראי בבית

רוצים את אבן היסוד ברשימת דרכים לחסוך בכסף ? ובכן, תוותרו על כרטיסי האשראי ותשאירו אותם בבית. במקומם, תקחו רק את כמות המזומן שאתם צריכים לאותו היום. בסופו, תגלו שהוצאתם לכל היותר את מה שהיה לכם בכיס ולא שקל אחד מיותר.

טיפ מספר 11: ריצה ומתקני כושר בחוץ במקום חדר כושר

ותרו על מנוי לחדר כושר. זה יקר. במקום זה, חפשו את מתקני הכושר הציבוריים הקרובים לביתיכם ותהנו מאויר צח ואימון בחינם.

דרכים לחסוך כסף

טיפ מספר 12: ותרו על אנשי מקצוע כשאפשר

במקום להזמין אנשי מקצוע, בדקו אם אתם יכולים לעשות את זה לבד. כנסו ליוטיוב ותמצאו שם מדריך לכל דבר שתעלו על דעתכם. זה לא עולה כסף וגם מביא סיפוק. רוצים דוגמא? כנסו ליוטיוב והחליפו את מפסק הדוד לבד, במקום לקרוא לחשמלאי.

טיפ מספר 12: קראו ספרים ומגזינים באינטרנט

במקום לשלם עשרות ומאות שקלים על ספרים ומגזינים, תוכלו לצרוך את רובם באינטרנט. ישנם מגזינים וספרים רבים שניתנים בחינם. חפשו בגוגל בוקס ותגלו שם עולם עשיר של ספרים, בחינם.

טיפ מספר 13: אל תוותרו לבנקים

עמלות הבנקים שאתם משלמים יכולות לעלות לכם אלפי שקלים בשנה. תתמקחו עם הבנק מתי שאפשר על כל עמלה, החל מעמלות עו״ש ועד לעמלת מסגרת אשראי. תחשבו שבצד השני לא עומד אדם (הבנקאי שמולכם) אלא מערכת בנקאית משומנת שלא באמת אכפת לה ממכם.

תמשיכו לעקוב אחר הפוסט הזה שכן נמשיך להוסיף טיפים לרשימת דרכים לחסוך בכסף. לא נפסיק עד שתצליחו לחסוך את 1,000 השקלים הראשונים שלכם בכל חודש 🙂

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.