הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות

הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות

קרן ההשתלמות היא אחד מסוגי החסכונות הטובים ביותר שיכולים להיות. יש יאמרו שאפילו מדובר על החסכון הטוב ביותר. לכן, אם יש לכם חסכון כזה, וחשבתם למשוך כסך מהקופה, אל תעשו זאת. במקום זה, אתם חייבים לקרוא את הפוסט בזה ולהבין למה הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות תאפשר לכם להנות משני העולמות, גם לממן את מה שאתם צריכים, ולגם לשמור על הקופה החשובה הזו.

לפני שאסביר מה המשמעות של הלוואה כזו, חשוב להבין למה מדובר על קופה שעדיף לא למשוך ממנה כסף.

קרן השתלמות הנה כלי לחיסכון לטווח קצר שיש לו הטבות מס ייחודיות מכיוון שניתן למשוך את כספי הקרן לאחר 6 שנים, שנים לכל מטרה וללא שום תנאי והכי חשוב, ללא תשלום מס! כלומר, קרן השתלמות זו המתנה הכי גדולה שמשרד האוצר יכול לתת לכם.

עבור שכירים, קרת ההטבה היא למשכורת בסך 15,712 ש"ח כלומר הסכום המירבי להפקדה בכל חודש הוא 1571.2 ש"ח, אותם לרוב המעסיק וגם העובד מפקידים.

למה אני ממליץ שלא ״לגעת״ בכסף הזה? כי זה החסכון היחידי שהמדינה נותנת לכם, בלי מס, אשר אתם לא צריכים לחכות לגיל פרישה בשביל לקבלו. כלומר, ברגע שתצטרכו באמת כסף, כאשר יום גשום או יום שמח במיוחד (חתונה וכו׳) יגיע, תוכלו למשוך אותו.

לצערי הרבה אנשים מושכים את הכסף הזה, גם כשיש להם אלטרנטיבה אחרת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות.

לפני שנמשיך בהסבר, אני רוצה לחדד מתי הלוואה כזו ״עושה באמת שכל״.

אם אתם רוצים למשוך את הכסף כדי להשקיע אותו, בנדל״ן בארץ, בחו״ל, הלוואה למישהוא או כל אפיק השקעתי אחר, לא רק שלא כדאי לכם למשוך כספים מהקרן, אלא זה יהיה אפילו מעשה לא חכם מבחינה פיננסית, כי אתם מפספסים את אחת מאפשרויות המינוף הטובות ביותר שיש בשוק.

בשביל לקבל תמונה מלאה, כדאי לכם לקרוא עוד בלוג מצוין בנושא קרן השתלמות.

הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות היא למעשה ההלוואה הזולה ביותר שיש היום בשוק

קרן השתלמות במסלול כללי תעשה בממוצע תשואה של 5-6% בשנה לאורך השנים. כלומר, כל עוד הכסף שלכם שם, ואתם לא תמשכו אותו לאורך זמן, התשואה שתקבלו עליו תהיה גבוהה מאוד. ברגע שאתם מחליטים למשוך את הכסף, זהו, אתם מפספסים אפשרות שההון העצמי שלכם יגדל בשוק ההון (בו הקרנות משקיעות) וזאת ללא מס (שעומד בהשקעה בשוק ההון, לא דרך קרן השתלמות) על 25%).

נכון לחודש אפריל 2021, אם תרצו לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות, תשלמו על הלוואה ריבית של 1.6% – וזה ממש נמוך! בטח ביחס לשאר סוגי ההלוואות בשוק! כלומר, אתם לוקחים הלוואה ועדין, אתם מרוויחים הכסף שלכם באזור ה 3.4%-4.4% (מה שהכסף שלכם ״עושה״ בבתי ההשקעות בקרנות ההשתלמות פחות עלות המימון).

למה בתי ההשקעות נותנים הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות? ההסבר הוא פשוט למעשה.
כל עוד הכסף שלכם אצלם, תמשיכו לשלם עמלת ניהול (באזור 0.7-0.8%). עכשיו נניח שאתם צריכים כסף ואתם פודים חלק מקרן ההשתלמות. במקרה בזה הם מפסידים את עמלת הניהול על החלק היחסי שפדיתם.
מנגד, אם הם יתנו לכם הלוואה, אז הם מרוויחים פעמיים. גם על דמי הניהול של מלוא הכסף שנשאר וגם על ההלוואה שהם נותנים.
האמת היא שזה נוח לכולם. אז למה לא… 

בכל מקרה, מצרף לכם תמונת מצב נוכחית של בתי ההשקעות השונים. 

אם תרצו אקסל מפורט עם פירוט ההחזרים החודשיים ועוד, תשאירו תגובה ואשלח לכם בפרטי. 

כתבות נוספות

One thought on “הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות

  1. בחיים לא לדעת בקרן השתלמות (אלא במקרה חירום), זה הכסף הכי טוב שיכול לשבת בחסכון ואפשר למנף אותו בקלות ובעלות ממש זולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *