בעבר, השכרת רכב בחו״ל לא היתה כל כך יקרה. האמת היא שתמיד היה אפשר למצוא רכבים במחירים זולים יחסית או ישירות דרך חברות השכרות הרכב בחול כמו אוויס, הרץ ואחרים אבל בעיקר דרך אתר השוואות של השכרות רכב כמו רנטל קארס.

רק לסבר את האוזן, עד לפרוץ הקורונה, מחיר של רכב משפחתי מרווח כדוגמת סקודה אוקטביה או דומה לו, היה עולה לנו באזור ה 100 שקל ליום. כמובן שזה משתנה ממדינה למדינה ובזמן שאתה רוצים להשכיר אבל רובינו רוצים לטוס בחגים ובחופשות, ולרוב זה לאירופה.

על מחיר זה היה צריך להוסיף ביטוח, אותו היה ניתן לעשות או ישירות מול חברה ההשכרה או דרך האתר (רנטל קארס, אקספדיה ואחרים) שהיו מציעים כיסויים ביטוחיים. היתרון הגדול בביטוח רכב שנעשה באופן ישיר מול חברת הביטוח הוא שמידה שנקלתם לתאונה, לא תרצו לשלם כלום על התיקון מכיוון שהכל מקוזז דרך חברת ההשכרה עצמה. החסרון הוא מחיר גבוה יותר ביחס לאלטרנטיבה, דרך אתרים כמו Rental Cars. בביטוח מולם היתרון הוא המחיר, לעיתים חצי ממה שתשלמו לחברת השכרת הרכב אך החסרון הוא שבמידה ותהיה תאונה, תצטרכו לשלם מכיסכם על ההוצאה ורק אחרי שתתבעו את הביטוח תוכל לקבל החזר. פה, כל אחד והשיקול שלו.

נחזור רגע למחיר השכרת רכב בחו״ל ומה השתנה מאז הקורונה. נתחיל בשורה התחתונה, מאז פרוץ הקורונה המחירים נסקו למעלה, וכשאני אומר נסקו, אני מתייחס לעיתן למחירים שהם כפולים ממה שהייתם רגילים אליהם.

חופשה של 3 שבועות בקיץ באיטליה ברכב עם 7 מקומות, מחיר השכרת הרכב תעלה לכם (תחזיקו חזק …) כ 14,000 ש״ח! וזה עוד ללא ביטוח! שנתיים לפני כן המחיר היה נחתך בחצי.

דוגמא נוספת, חופשה של שבועיים באוסטריה בה תרצו לשכור רכב, עלות ההשכרה תעמוד על כ 7,000 ש״ח לרכב בעל 7 מקומות.

כאמור, רכב קטן יותר יעלה לכם פחות, אבל באופן יחסית, המחירים פשוט משתוללים.

השכרת רכב בחו״ל – למה המחיר כל כך יקר?

בתקופה האחרונה, הרבה מההתייקרויות שחווינו כצרכנים, הוסברו ב״קורונה״. בחלק המקרים זה לא היה מוצדק וזו היתה דרך של יצרנים ומשווקים לגזור עלינו קופון. יחד עם זאת, בתעשיית הרכב, עליית המחירים אמנם לא מוצדקת בעיני, אבל לפחות אפשר להבין למה.

מצד אחד, נוצר ביקוש עז למכוניות. מאז פרוץ הקורונה אנשים החלו לקנות מכוניות בקצב גבוה יותר ממה שהיה נהוג בעבר. אם בגלל שחלקם ויתרו על תחבורה ציבורית או בגלל שהתפנה להם כסף שהיה אמור להיות מיועד לטיסה, אותו החליטו לנצל לרכב.

מנגד, ההיצע, כלומר יכולת הייצור של היצרנים, קטנה. עובדים שחלו בקורונה, חלקים (בעיקר אלקטרוניקה) שלא סופקו בזמן בגלל מחסור עולמי בשבבים ועוד, הקטינו את יכולת הייצור.

עליית המחירים שחווינו כתוצאה מכך, לא באה לידי ביטוי רק במקרה של השכרת רכב בחו״ל אלא בכל מקום, מחירי הרכבים פשוט עלו. זו הסיבה שהמחירים ההשכרה בחו״ל עלו גם כן. לחברות ההשכרה יש פחות רכבים וגם אותם הרכבים, עולים להם יותר.

השכרת רכב בחו״ל – מה אפשר לעשות כדי לחסוך בכסף?

כדי לחסוך כסף, מצאתי לכם 3 דרכים שדרכם תוכלו להוזיל את מחיר ההשכרה.

טיפ 1: אל תזמינו ישירות דרך חברות השכרת רכב

השכרת רכב בחו״ל תעלה לכם תמיד יותר אם תשכירו ישירות מול החברה, ביחס לאתרי השוואות כמו רנטל קארס.

לדוגמא, SUV קטן (או ג׳יפון) עם גיר אוטומטי, יעלה לכם באוויס כ 3,600 ש״ח לעומת 3,000 ש״ח ברנטל קארס.

רנטל קארס:

אוויס:

טיפ 2: שנו את מועדי ההשכרה

במידה ועוד לא הזמנתם טיסה, נסו לשנות ביום יומיים את הנסיעה ותראו שלפעמים המחיר משתנה.

טיפ 3: תהיו יצירתיים בבחירת שדה התעופה

ישנם מקרים שבהם תוכלו לבחור שדה תעופה אחרי, אפילו במדינה אחרת, שהוא קרוב מספיק ליעד שלכם, שם תגלו שמחירי הרכב משתנים באופן משמעותי. לדוגמא, נניח שאתם רוצים לטייל באוסטריה ולהגיע לאלפים האוסטרים (אזור טירול). במידה ותבחרו לנחות בוינה, אוסטריה, תשלמו כ 3,800 ש״ח להשכרת רכב לשבוע בקיץ, רכב מסוג SUV קטן (פזו 3008, סקודה קארק, קיה ספורטז וכו׳). אבל אם תבחרו לנחות במינכן גרמניה, תשלמו פחות מחצי! כ 1,650 ש״ח. הדובדבן פה הוא שממינכן, משך זמן הנסיעה לאלפים האוסטרים קצר יותר מאשר וינה.

השכרת רכב בחו״ל

לסיכום, במקרה של השכרת רכב בחו״ל, בחנו היטב את העלויות ונסו להשתמש בטיפים שלי וברנטל קארס (לחצו כאן למעבר לאתר) כדי להוזיל לכם את עלות ההשכרה. טיול נעים.

כתבות נוספות

2 thoughts on “השכרת רכב בחו״ל – למה זה כל כך יקר?

  1. לא מובן איך הם זולים יותר מהשכרת רכב באופן ישיר? במיוחד אם אני מניחה שהם צריכים לגזור קופון …

    1. היי אלה, הסיבה העיקרית היא שהם מקבלים מחירים אחרים מול חברות ההשכרה השונות. תחשבי על המחיר שאת תקבלי אם תקני ירקות מחקלאי לעומת רמי לוי שקונה בכמויות. לפעמים המחיר שלך יהיה כפול.
      בכל מקרה, שווה לך לבדוק את כל האופציות לפני שאת משכירה רכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *