טיסות לואו קוסט – האם הן באמת הכי זולות שיש?

טיסות לואו קוסט הן לא תמיד לואו קוסט. מי מאיתנו לא חשב לעצמו שטיסות שכר יכולות להיות כל כך זולות שלפעמים למלא מיכל דלק מלא ברכב, יכול לעלות כמו כרטיס טיסה לחו״ל. עד שנפתחו השמיים בישראל למגוון רחב של חברות תעופה, לרבות ובעיקר, לחברות לואו קוסט, מחיר הטיסות לחו״ל היה יקר מאוד. אט אט צצו עוד חברות, איזיג׳ט אולי הראשונה שבהן, שהציעו טיסות מוזלות במודל ״רזה״. כלומר, חברת התעופה מורידה במחיר כרטיס הטיסה והנוסע מוותר על ארוחה, מיקום שדה התעופה ועוד. אמנם באיזיג׳ט המודל הזה עובד טוב לטעמי ואין יותר מדי פשרות אל מול מחיר כרטיס מוזל, בחברות כמו Wizz זה לא קורה בהכרח.

מתי טיסות לואו קוסט זולות באמת?

למחיר הזול של טיסות לואו קוסט יש 3 סיבות:

  • המחיר לא כולל כבודה נוספת מעבר למזוודת ״טרולי״
  • המחיר לא כולל מקומות מסומנים
  • לרוב המחיר לא כולל אפשרות לעשות צ׳ק אין באינטרנט (דבר המחייב אתכם לעמוד יותר זמן בתור בשדה התעופה)

לכן, אם אתם טסים לבד, או עם חברים, לטיסה קצרה, אז טיסת לואו קוסט היא פתרון טוב עבורכם.


מתי טיסות לואו קוסט הופכות ליקרות (לעיתים יותר מטיסה רגילה)?

כשתרצו לבחור מראש מקומות ישיבה

אם אתם משפחה הוא זוג שרוצים לשבת ביחד, תצטרכו לשלם יותר כסף. טווח המחירים פה הוא רחב מאוד ותלוי כמובן בחברת תעופה וסוג המושב. מושבים מסומנים רגילים עולים בממוצע כ 15-20 דולר לכיוון כך שעבור זוג, תצטרכו להוסיף כ 60-80 דולר לעלות הטיסות שלכם.

כשתרצו לעלות מזוודה נוספת למטוס

טיסות לואו קוסט הן טיסות שמאפשרות לנוסע לעלות מזוודה קטנה אחת, מזוודת ״טרולי״. מזוודה זו אמורה להכנס לתאי האחסון בתא הנוסעים במטוס. חברות התעופה מגדירות את המימדים והמשקל המרביים שמותר למזוודה זו להכיל: כבודת יד במשקל 10 ק"ג (55 x‏ 40 x‏ 23 ס"מ). אולי לחלקכם זה יספיק אבל מרבית הזוגות והמשפחות יצטרכו נפח מטען גדול יותר מזה, במיוחד בחודשים הקרים בהם צריך לארוז יותר שכבות. בכל מקרה, גם בקיץ, ״טרולי״ אחד לא יספק את תוואת הקניות שלנו ולרוב נצטרך מזוודה רגילה נוספת.

בחברת Wizz מזוודה בגודל בינוני במשקל של 20 ק״ג, תעלה לכם 187 ש״ח (לכל כיוון!).

טיסות לואו קוסט מזוודה מחיר

אגב, ישנן חברות תעופה שיאפשרו לכם לשאת תיק יד קטן נוסף ללא עלות, אך חלק יבקשו על זה תשלום נוסף.

בהמשך לדוגמא הקודמת חברת Wizz לדוגמא, תבקש ממכם 45 ש״ח לכל כיוון רק עבור תיק יד קטן.

טיסת לואו קוסט כבודת יד

כשתרצו לקבל קצת יותר

חבילה מורחבת (שהיא למעשה חבילה בסיסית אצל חברות תעופה רגילות) הכוללת צ׳ק אין מוקדם, מקומות ישיבה מסומנים, כבודה נוספת, תקפיץ את המחיר לעיתים בעשרות אחוזים, עד כדי הכפלת העלות המקורית.

 טיסת שכר Wizz

נקודה חשובה נוספת היא שעות הטיסות. לרוב, טיסות שכר יוצאות וחוזרים בשעות לא נוחות, שעות ש״שורפות״ לכם יום בחו״ל. לדוגמא, הרבה טיסות יוצאות מהארץ אחה״צ וחוזרות בחזרה מוקדם בבוקר. כך תגלו שנסיעה של 4 ימים, יכולה להפוך ליומיים נטו בלבד.

הזוית הקומית: צפו בשיר הלואו קוסט של ״ארץ נהדרת״ שמסביר בכמה דקות למה טיסות לואו קוסט יכולות לעלות לנו ביוקר, לעיתים יותר מטיסה רגילה.

אז מה המסקנה? האם כדאי לעשות להזמין טיסות לואו קוסט? ובכן, התשובה תלויה בצרכים שלכם. אם אתם מוכנים להתפשר על כבודה נוספת, מקומות ישיבה מסומנים מראש ושעות נוחות,  תגלו מחירים זולים במיוחד. יחד עם זאת, אם אתם צריכים אחד מהדברים הללו, יתכן שגם פה התוספת תהיה שווה את זה. אבל, במידה ושלושתם חשובים (לטעמי קשה לוותר על השירותים הללו), תגלו שעדיף כבר להזמין טיסה רגילה שכן היא תעלה לכם לרוב פחות כסף.

בכל מקרה, תמיד תעשו שימוש במנוע השוואת טיסות כמו סקיי סקאנר, כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר לטיסות שלכם.

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.