למכור תמונות באינטרנט צילומים

למכור תמונות באינטרנט – האפליקציה שתוכלו להרוויח דרכה כסף

מצלמים בלי סוף מהטלפון הנייד שלכם? אז למה לא למכור תמונות באינטרנט ולעשות מזה כסף?

כיום, ניתן ליצור תמונות איכותיות מאוד בעזרת לחיצה פשוטה מהטלפון הנייד שלנו.

למעשה, אתם מייצרים מאגר אדיר של נכסים שאחרים מוכנים לשלם עליהם כסף.

האם התמונות שצילמתי שוות כסף?

ובכן, הרוב כנראה שלא. אבל חלק בוודאות כן. לפני שאסביר על סוג התמונות ששוות כסף, חשוב לציין שאיכותן צריכה להיות גבוהה במיוחד. טלפונים ישנים ככל הנראה לא ייצרו תמונות באיכות גבוהה מספיק אבל גם אם יש לכם מכשיר חדש, זה לא מספיק כדי למכור תמונות באינטרנט. חשוב להקפיד על זויות צילום, להמנע מצילום מול השמש, לשמור על תמונה יציבה ולהקפיד על שלל פרמטרים נוספים שמאפיינים תמונה איכותית.

נהוג לחשוב שכדי למכור תמונות באינטרנט צריך תמונות ״רציניות״ כדוגמת נוף מרשים או צילום מקצועי של מוצר כלשהוא. אבל, ההיפך הוא הנכון.

מרבית הגופים שמעונינים ברכישת תמונות מחפשים תמונות שמתארות מצבים בחיים. לדוגמא, יום הולדת של הילד, פרצוף שמח או עצוב בקלוז-אפ, תמונה ליד הרכב וכו׳. הסיבה לכך היא שמרבית הרכישות מתבצעות עבור כתבות, אתרים וברושורים, שם לרוב רוצים להדגיש מסר באמצעות התמונות.

בכל מקרה, לא נלאה אתכם יותר מדי ונסכם שכדי למכור תמונות באינטרנט, הדגש צריך להיות על איכות התמונה ולאו דווקא על סביבת הצילום.

הכירו את אפליקציית Foap (פואפ) למכירת תמונות באינטרנט

אפליקציית Foap הושקה בשנת 2012 והיא מהווה צומת לצלמים ולאנשים רגילים שמצלמים תמונות לבין מותגים וגופים עסקיים שמעונינים ברכישתן. את גרסת האייפון ניתן להוריד פה ואת גרסת האנדרואיד פה.

לאחר ההורדה, כדי להתחיל למכור תמונות באינטרנט, תצטרכו לפתוח חשבון באפליקציה בעזרת האימייל או הפייסבוק שלכם. לאחר פתיחת החשבון תצטרכו למלא את הפרופיל שלכם. בהתחלה, עוד לפני שתטעינו את התמונות שלכם, תתבקשו לדרג חמש תמונות מ 1 עד 5. לאחר מכן, תוכלו להטעין את התמונות שצילמתם במכשיר שלכם. עבור כל תמונה תדרשו להוסיף מידע כמו תגיות, סוג הרשיון, תאור ועוד. באופן זה יוכלו משתמשים ולקוחות של האפליקציה לאתר את התמונות שלכם.

למכור תמונות באינטרנט

כמה Foap ישלמו לכם?

האפליקציה מוכרת את התמונות שלכם ב 10$ ליחידה ומשלמת לכם 50% מסכום זה, כלומר 5$. התשלום מתבצע אחת לחודש דרך פייפאל.

מה אהבנו ב Foap?

באפליקmיה יש הרבה תכונות ויכולות שמבדלות אותה בשוק ממתחרותיה:

 • מדי פעם האפליקציה מקימה תחרויות להן היא קוראת missions. בתחרויות אלו היא פונה למשתמשים ומבקשת תמונות מסוימות עבור מותגים שונים. כך, תגלו שניתן למכור תמונות באינטרנט לחברות כמו וולוו, Nivea, אבסולוט וודקה ועוד. תחרויות אלו מלוות בפרסים כאשר הזול בהם מתחיל ב 50$
 • האפליקציה תפיץ את התמונות שלכם במגוון אתרי תמונות כדוגמת Getty Images ותעזור לכם להגיע למרבית השחקנים הגדולים בשוק
 • מעבר למכירת תמונות, האפליקציה מציעה ממשק ידידותי לחיפוש ומעבר על תמונות של גולשים אחרים
 • טעינה פשוטה ומהירה של התמונות שלכם
 • הכי חשוב, תשלום מהימן ומהיר דרך פייפאל

תאום ציפיות למי שרוצה למכור תמונות באינטרנט

למעשה, אין לי טענה ספציפית כנגד Foap  אלא באופן כללי, כמו בכל עסק ״אינטרנטי״ כזה, אל תצפו להכנסה בהיקף של משרה מלאה. אם תתאמצו ותקדמו את התמונות שלכם, אני בטוח שתרוויחו כסף, אבל אל תמהרו לנטוש את העבודה הקבועה שלכם לטובת מכירת תמונות באינטרנט.

כתבות נוספות

5 thoughts on “למכור תמונות באינטרנט – האפליקציה שתוכלו להרוויח דרכה כסף

 1. אפליקציה מענינית, אבל מה עם אתרים כמו 500px ואתרים מקצועיים אחרים שאפשר למכור דרככם תמונות?

  1. היי עידו,

   אתה צודק, 500px זה אתר מהמם שאפשר למכור דרכו תמונות, אנחנו עובדים על כתבה עליו שתפורסם ממש בקרוב 🙂

   1. האם באתר אפשר לשלוח תמונות דרך האייפון או רק במצלמה מקצועית? והאם כשמגדילים תמונות דרך הנייד התמונה הופכת למטושטשת ולכן אי אפשר למכור אותה בגלריות כמו תמונה שצולמה במצלמה מקצועית, בה אפשר ?

    1. היי,
     אפשר גם וגם.
     באופן טבעי איכות של צילום מאייפון לא טובה כמו ממצלמה מקצועית אבל באייפונים החדשים, הרזולוציה כבר מאוד גבוהה 12MP כך שניתן להגדילה ועדין להנות מאיכות טובה.
     בכל מקרה, עדיף מצלמה מקצועית (בעיקר בגלל איכות העדשה) אבל אפשר גם מאייפונים.

     דודי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.