לפתוח עסק קטן מהבית - 4 כללי ברזל

איך לפתוח עסק קטן מהבית תוך הוזלה של העלויות שלכם למינימום האפשרי, זו השאלה הכי חשוב שתצטרכו לשאול את עצמכם לפני שאתם מתחילים לצאת לדרך.

היו (ועדין יש) בבעלותי וניהולי מספר עסקים קטנים ואחת הטעויות הגדולות ביותר שעשיתי, היא בחירה לא נכונה של שירותים ותשתיות לעסק. התוצאה היתה שלעיתים העלויות גבוהות גרמו להעסק להסתחרר תוך זמן קצר עד לסגירתו.

ישנם דברים שיוכלו לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם כשתרצו לפתוח עסק קטן מהבית ואני פה כדי לעזור. אחרי נסיון רב שנצבר, אצלי ואצל חלק מאנשי מערכת אתר ״חיסכון בכסף״, בחרתי עבורכם מספר טיפים חשובים שיחסכו לכם עוגמת נפש ויותר חשוב מכך, כסף רב:

לפתוח עסק קטן מהבית – כיצד לחסוך בעלויות מיתוג

כשחושבים על איך ניתן לפתוח עסק קטן מהבית, אחד הדברים שמיד עולים לראש זה מיתוג. רובינו, לרוב בצדק, חושבים שמיתוג זה עסק יקר ומוותרים עליו. התוצאה היא פגיעה ישירה בסיכויי ההצלחה של העסק.

למדו כיצד למתג עסק קטן בעשירית המחיר הנהוג

כיצד ניתן לעשות מיתוג אך בזול? לפני שנענה על השאלה, נבין ממה מורכב מיתוג ברמה הבסיסית. לרוב, לוגו, כרטיס ביקור ואתר אינטרנט יעשו את העבודה. אם נפנה לאנשי מקצוע רגילים, נצטרך להשקיע אלפי שקלים ויותר מכך. לנו, יש סוד שיעשה את העבודה בעשירית המחיר.

לפתוח עסק קטן מהבית - מיתוק ושיווק

לוגו וכרטיסי ביקור

נתחיל עם לוגו ועיצוב כרטיס ביקור. אם יש לכם הבנה בסיסית באינטרנט, ישנם אתרים רבים שמציעים שירותי עיצוב בחינם. כן, בחינם. אחד האתרים שאנחנו הכי אוהבים הוא אתר Canva. המיוחד באתר זה הוא שלא נדרש שום ידע בעיצוב. פשוט בחרו את אחת התבניות שהאתר מציע ויש לכם לוגו ועיצוב של כרטיס ביקור מושקעים מאוד. אפשרות נוספת היא לפנות לפרילנסרים באתר Fiverr בו ניתן להעזר באיש מקצוע בעלויות המתחילות מ 5$!. כלומר גם אם תרצו שמישהוא יעשה זאת עבורכם תצטרכו לשלם עשרות שקלים בלבד עבור העיצוב של הלוגו וכרטיס הביקור.

הדפסת כרטיסי ביקור היא גם עסק זול למדי ותמורת 39.9 שקלים תוכלו להדפיס (וגם בחלק מהמקרים לעצב בחינם) את כרטיסי הביקור שלכם. הקישו בגוגל ״הדפסת כרטיסי ביקור״ ותקבלו עשרות תוצאות רלבנטיות.

עצבו לוגו והדפיסו כרטיסי ביקור ב 60 ש״ח בלבד

הקמת אתר אינטרנט

השלב האחרון הוא הקמת אינטרנט. אפילו עבור שלב זה, אין צורך בידע טכני מיוחד בשביל לפתוח עסק קטן מהבית. ישנם מספר פתרונות שמאפשרים בניית אתר אינטרנט באופן מהיר וללא ידע טכני. Wix היא פלטפורמה אחת מיני רבות המציעה פתרון שכזה. תוך 5 דקות תוכלו לבדוק אתר ברמה גבוהה בעלות שמתחילה ב 4$ לחודש.

אתר אינטרנט מקצועי ב 15 ש״ח לחודש

לפתוח עסק קטן מהבית – כיצד לחסוך בעלויות שיווק

לרוב, שיווק זה עסק יקר. פרסום באינטרנט, בעיתון, קידום אתרים, לידים, השתתפות בכנסים ועוד הם רק חלק מדוגמאות לשיווק שיעלה לכם אלפי שקלים מדי חודש. המלצתינו, במיוחד בשביל לפתוח עסק קטן מהבית בזול וביעילות היא להתבסס על שיווק ברשתות חברתיות ושיווק מפלא לאוזן. שניהם לא עולים כסף ודורשים רק תשומת לב ומעט מזמנכם.

תעזרו בחברים כדי להפיץ את המסר שלכם. לדוגמא, אם פתחתם עסק לייעוץ משכנתא מהבית תוכלי לרשום פוסט בפייסבוק שמציג את עצמכם, מתאר את השירות ונותן הנחת ״חבר מביא חבר״ כדי לתת תמריץ למי שממליץ עליכם. מעבר לפייסבוק, אתם יכולים לשלוח בוואטספ הודעות לקבוצות חברים, להשתמש בטוויטר, לינקאין, מיילים אישיים לחברים ועוד.
אל תהססו לקדם את העסק שלכם בכל מקום, מפגש חברים, ארועים ועוד. קידום ושיווק זה מסע ארוך שדורש עבודה מתמדת מצדכם אבל ניתן לעשות את חלקו הגדול ללא עלות בכלל.

לפתוח עסק קטן מהבית  – כיצד לחסוך בעלויות שכירת המשרד

לפתוח עסק קטן מהבית

אמנם לחלק מהעסקים הקטנים כדוגמת שירותים תרגום וכתיבה אין צורך במשרד, ישנם עסקים שכן דורשים משרד לצורך פגישות עם לקוחות. מתווכים, יועצי ביטוח, יועצי משכנתא ואפילו עורכי דין מתחילים הם רק חלק מעסקים קטנים שנתפתחים שדורשים לרוב פגישה פיסית עם לקוח. במרבית המקרים תוכלו לעשות זאת בבית הלקוח עצמו אך בחלק מהמקרים דרוש משרד.

הנטיה של רבים בתחום היא לחפש מיד משרד להשכרה, דבר שמקשה מאוד על תזרים המזומנים של העסק הקטן, במיוחד בהתחלה. דמי שכירות, ארנונה, הוצאות חשמל, נקיון ועוד יהפכו את העסק הקטן שלך לעסק שגם בלי לקוח אחד יעלה לכם אלפי שקלים בחודש.

הפתרון פשוט אבל מחייב שתזכרו אותו בכל שלב בהתחלה, המנעו מהשכרת משרד. יחד עם זאת, במידה ואתם כן צריכים משרד באופן נקודתי, השכירו משרד על בסיס שעתי. פתרונות כאלו ניתנים על ידי חברות כמו ריג׳ס, עליהם תוכלו לקרוא בכתבה המצוינת הזו מדה מרקר.

אפשרות נוספת היא השכרת חדר שכולל את כל השירותים. אמנם אפשרות זו היא יקרה יותר מהקודמת, למי שכן צריך משרד, זה פתרון זול יותר מהשכרת משרד כוללת. חברות כמו WeWork יתנו לכם מענה מצוין. חיפוש פשוט בגוגל יניב לכם את כל האפשרויות העומדות לפניכם.

לפתוח עסק קטן מהבית – כיצד לחסוך בעלויות שירותי תקשורת

לעסקים קטנים לא צריכות להיות הוצאות תקשורת גבוהות. למעשה, כל מה שאתם צריכים זה מספר טלפון וכתובת אימייל. זהו. למתחילים שרוצים לחסוך הכי הרבה, עשו שימוש במספר הטלפון הנייד שלכם ובכתובת האימייל האישית. שלב מתקדם יותר הוא יצירת כתובת אימייל עסקית. למרות שזה יכול להשמע מסובך ויקר, כיום יש פתרונות פשוטים וזולים מאוד שלא מצריכים ידע טכני רב. השלב הראשון יהיה לבחור שם דומיין (כתובת אינטרנט של אתר) שייצג נאמנה את העסק שלכם.

לדוגמא, אם אתה עורך דין בשם דני כהן, שם דומיין רלבנטי יכול להיות www.cohen-law.co.il. לרכישת שם כזה, תצטרכו לפנות לאתרים כדוגמת www.box.co.il או www.domainthenet.com אשר רושמים עבורכם את השם שתבחרו. המחירים מתחילים ב 19.9 ש״ח לשנה ומעלה. בשלב השני תצטרכו ספק שרותי אימיילים לעסקים. פה נמליץ חד משמעית על גוגל עם פתרון שנקרא Google Apps. תמורת 5 דולר לחודש, תקבלו חבילה עסקית שכולל כתובת אימייל עם שם עסקי (השם שבחרתם בדומיין, לדוגמא dani@cohen-law.co.il, חבילת אחסון, יומן ושירות עריכת מסמכים וטבלאות אקסל (במקום אופיס).

תמורת פחות מ 20 ש״ח לחודש ותשלום שנתי של 19.9 עד 49.9 ש״ח תוכלו להראות עסקיים גם באמייל ובזימונים שלכם.

רוצים לפתוח עסק קטן מהבית ? עברו על הטיפים שהכנתי עבורכם שהופכים פתיחה של עסק קטן מענין של אלפי שקלים בחודש, למאות שקלים בשנה בלבד! הדבר דורש אמנם השקעה רבה מזמנכם אבל התמורה היא חיסכון אדיר בעלויות.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.