משכנתא הכי זולה - טיפים סודיים במיוחד

משכנתא הכי זולה ? 3 טיפים סודיים שאתם חייבים לדעת לפני המשכנתא

בחירת משכנתא הכי זולה היא ככל הנראה אחת מההחלטות הפיננסיות הגדולות בחייכם. כל שינוי, קטן ככל שיהיה, יכול להשפיע על סך החזר שלכם באופן הרבה יותר משמעותי ממה שחשבתם. בהלוואות בהיקף גבוה יחסית של למעלה מ 1,000,000 ש״ח, שינוי של אפילו עשירית האחוז בריבית שלכם, יכול להוביל לחסכון רב מאוד.

את הטיפים שתקראו עכשיו, ערכתי לאחר עבודת שטח שעשיתי בשתי דירות שרכשתי במשך השנים תוך שימוש בשיטת ״העתק והדבק״ שכתבתי עליה כבר באתר.

לפני שנתחיל, קחו בחשבון שמילוי אחר כל טיפ יבטיח לכם חיסכון במשכנתא אבל זה דורש עקביות, זמן ועקשנות. התחלתי עם לסמן חמישה בנקים אותם ביקרתי עד ששניים מתוכם הגיעו לקו הסיום. משם הדרך לבחירת המשכנתא בתנאים הטובים ביותר שיש בשוק, היתה מהירה ויעילה.

משכנתא הכי זולה ? פעלו לפי שיטת ״העתק והדבק״

שיטת ״העתק, הדבק״ זו שיטה שפיתחנו כאן כדי לעזור לכם למצוא את הריביות הזולות ביותר. הרעיון כאמור הוא לתת לבנקים לעבוד עבורכם במתן הצעות זולות. תצטרכו לפנות בתחילה לכמה שיותר בנקים (לפחות 5) ולקבל הצעה. לאחר מכן לקחת את ההצעה הטובה ביותר ולשלוח שוב לכל הבנקים. בסוף התהליך שלוקח מספר שבועות, תקבלו את ההצעה הטובה והזולה ביותר עבורכם. לקריאת הכתבה עם כל השלבים בשיטת ״העתק והדבק״.

תתעלמו מההחזר החודשי, תבינו את משמעות סך ההחזר הכולל

האמת היא שלא באמת צריך להתעלם מגובה ההחזר החודשי. למעשה הוא הוא חשוב מאוד לתזרים החודשי שלהם אבל הוא לא המדד היחידי החשוב בניתוח הלוואה ובהבנה מה היא משכנתא הכי זולה. אם לדוגמא לקחתם משכנתא בגובה של 1,000,000 ש״ח וקיבלתם שתי הצעות. הצעה א׳ עם החזר חודשי נמוך אבל עם תנאי ריבים גבוהים או הצעה ב׳ עם החזר חודשי גבוה יותר אבל עם תנאי ריבית נמוכים יותר (ההבדל אגב תלוי בסוגי המסלולים ובמספר השנים שעליהם פרסתם את המשכנתא). איזו הצעה עדיפה?

כמובן שהשאלה אישית ותלויה במצבכם הכלכלי ובעתיד שאתם צופים לעצמכם אבל אחד המדדים הכי חשובים שאנשים נוטים להתעלם מהם הוא סך ההחזר הכולל. כלל האצבע הוא שככל שהבנק פורס את המשכנתא על פני מספר רב יותר של שנים, ״התמורה״ שהוא יגבה תהיה ריבית גבוהה יותר שתוביל לסך החזר כולל גבוה יותר. הכנו עבורכם תרשים פשוט שממחיש את המנגנון:

משכנתא הכי זולה - מבחן ההחזר הכולל

(*) הסכומים משתנים בהתאם לשנויים בריבית הפריים של בנק ישראל.

אל תפספסו את ״מבצעי סוף העונה״ של הבנקים

מדיניות מתן ההלוואות של הבנק משתנה מעת לעת. לעיתים בנקים שנחשבים יקרים במתן הריבית של המשכנתא, משנים מדיניות מתן הלוואות ויוצאים בקמפיין אגרסיבי לגיוס לקוחות משכנתא חדשים. אפשר להקביל את זה למבצעי סוף עונה בחנויות הבגדים רק שאתם לא יכולים לדעת את זה מראש מול הבנקים. לכן ככל שתקבעו פגישות עם יותר בנקים, הסיכוי שלא תפספסו את ״המבצעים״ הללו יקטן ובכך תשיגו משכנתא הכי זולה.

במקרה שלנו, דווקא הבנק שנחשב במשך שנים כבנק שלא נותן עמלות טובות, הצליח להגיע לקו הסיום עם מתן תנאים חלומיים.

רוצים ללמוד עוד? יש שאלות? אשמח לעזור לכם. תשאירו טוקבק ואענה לכם מיד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.