עמלות הבנקים - השוואה ומציאת העמלה הזולה ביותר

עמלות הבנקים יכולות לעלות לכם הרבה יותר כסף ממה שאתם חושבים. מי ממכם שלא התמקח בעת פתיחת חשבון בנק או שלא יודע בדיוק על מה הוא משלם, יכול לגלות שמידי שנה עמלות הבנקים עולות לו מאות ואף אלפי שקלים. זה מצחיק שבהחלטות שיכולות להשפיע במשך שנים רבות, אנחנו משקיעים הכי פחות מחשבה וזמן, במיוחד בכאלו שיכולות לעלות או לחסוך לנו הרבה כסף. ובכן, בשביל זה אני פה.

כיצד ניתן להשוות בין עמלות הבנקים? תחילה, נסקור את כל העמלות המשמעותיות הקיימות בבנק, התעריפים הנהוגים והתעריפים אותם תוכלו לקבל עם קצת סבלנות ומאמץ ראשוניים. חלק מההסברים יהיו מייגעים אבל חשוב שתבינו בדיוק, אבל בדיוק על מה אתם משלמים.

עמלות הבנקים – פעולות פקיד

פעולה על ידי פקיד כוללת פעולות בסניף, פעולות באמצעות טלפון או פקס ובאמצעות מוקד טלפוני מאויש. הפקדת מזומן, משיכת מזומן, הפקה ומשלוח תדפיס לבקשת לקוח, העברה או הפקדה לחשבון אחר, פדיון שיק (כולל משיכה בשיק עצמי), תשלום שובר, פריטת מזומן, הפקדת שיק (לכל קבוצת שיקים עד 20 שיקים) הן הפעולות הנפוצות. לקוח שאינו מחזיק כרטיס למשיכת מזומן, לקוח שהוא נכה ולקוח שהינו אזרח ותיק, זכאי ל-4 פעולות על ידי פקיד בחודש במחיר פעולה בערוץ ישיר. כל הפעולות המתוארות לעיל יחייבו את החשבון בסכום זהה תחת עמלה הנקראת "עמלת פקיד".

כמה זה עולה לכם?
העלות של ״עמלת פקיד״ משתנה בין הבנקים ונעה בין 4 ₪ בבנק הזול ביותר לעומת 7.5 ₪ בבנק היקר ביותר. זהו הבדל של כ- 87% לכל פעולה. זה בהחלט שווה מיקוח !

עמלות הבנקים - השוואה וכמה זה עולה לכם

עמלות הבנקים – פעולה בערוץ ישיר

שירות זה כולל את אחת מהפעולות הבאות:

  • העברה יוצאת או נכנסת של כספים לחשבון
  • חיוב בכרטיס אשראי – כל חודש כאשר החשבון מחויב בגין הפעולות שבוצעו בכרטיס האשראי שלנו נחויב בעמלה בערוץ ישיר.
  • חיוב על פי הרשאה לחיוב חשבון או הוראת קבע – כל הוראת קבע אשר יורדת מן החשבון כדוגמא הרשאה לטובת רשויות חשמל, מים, ביטוחים וכו'
  • הפקדת מזומן ומשיכת מזומן במכשיר אוטומטי, העברה או הפקדה לחשבון אחר, תשלום שובר, שאילתת מידע בכל נושא, משיכת שיק, הפקדת שיק (לכל קבוצת שיקים עד 20 שיקים) לרבות באמצעות תיבת שירות

עמלות אלו יחייבו את החשבון בגין כל פעולה שאנו מבצעים באופן עצמאי ללא שימוש בבנקאי. הרוב מכירים עמלה זו במושג הידוע והלא אהוב על ידי הבנקים – ״עמלת שורה״. תעריף עמלה זו בין הבנקים השונים נע בין 1.2 ₪ ל 2.9 ₪.

כמה זה עולה לכם?
העלות של ״עמלת שורה״ משתנה בין הבנקים ונעה בין 1.2 ₪ בבנק הזול ביותר לעומת 2.9 ₪ בבנק היקר ביותר. זהו הבדל של למעלה מפי-2 לכל פעולה.

עמלות הבנק – דמי ניהול

עמלת דמי ניהול מינימאלית נעה בין 8 ₪ לבין 15 ₪ בין הבנקים. זהו פער משמעותי של 87.5% אותו נשלם גם אם לא ביצענו שום פעולה בחשבון. לרוב אנו משלמים עמלות אלו בלי לומר מילה, אך בפועל גם העמלות הללו ניתנות למיקוח. ניתן כיום לדרוש ולקבל פטור בעמלות אלו, כמובן בעזרת מיקוח נכון. ללקוחות אשר יעבירו משכורת נמוכה או לא יעבירו משכורת כלל, הבנק יקשיח עמדותיו לגבי הטבות אלו ובכלל אך גם להפך, לקוחות אשר יעבירו לבנק משכורת גבוהה, תיק השקעות יוכלו להתמקח יותר על ההטבות אשר יינתנו להם.

כמה זה עולה לכם?
העלות של ״דמי ניהול״ משתנה בין הבנקים ונעה בין 8 ₪ בבנק הזול ביותר לעומת 15 ₪ בבנק היקר ביותר. זהו הבדל של כמעט פי-2 בין הבנקים. זה הרבה מאוד כסף!

בנוסף לעמלות העו"ש שהינן הנפוצות ביותר, ישנן עמלות נוספות שחשוב להדגיש:

חיוב עבור הנפקת פנקסי שיקים – עלות של פנקס שקים הינה בממוצע כ-9 ₪ לפנקס. הרוב לא יודעים אך גם עלות זו ניתנת למיקוח. ניתן לקבל הטבה והנחה בהזמנת פנקס או פנקסי השקים ואף ניתן לקבל הנחה מלאה על פנקס בודד ואף על 4-5 פנקסים בחינם לכל חיי החשבון.

כמה אפשר לחסוך?
התמקחו וחיסכו כ-9 ₪ לכל פנקס שיקים.

חיוב חודשי של כרטיס אשראי – עלות מינימאלית של אחזקת כרטיס אשראי בינלאומי הפשוט ביותר מסתכמת בכ 15 ₪ לחודש. כחלק מהסדר לפתיחת חשבון חדש ניתן לבקש ולהתמקח על קבלת כרטיס אשראי ללא עלות חודשית בגין הכרטיס. במידה ולא נצליח ניתן אף לפנות לחברת האשראי באופן ישיר ולדרוש הנחה מלאה מעלות הכרטיס. חברות האשראי לא ירצו שתעברו לחברת אשראי מתחרה.

כמה אפשר לחסוך?
חיסכו כ-15 ₪ תשלום חודשי לחברת כרטיסי האשראי.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.