שואב רובוטי מומלץ של שיומי

מחפשים שואב רובוטי מומלץ ? הכירו את השואב הרובוטי של שיאומי Xiaomi

במשך שנים, לא היתה קיימת חלופה זולה וטובה לשואבי אבק רובוטים יקרים כדוגמת האיירובוט ובחיפושים אחר שואב רובוטי מומלץ במחיר סביר, נתקלנו בפתרונות סינים שפשוט לא עושים את העבודה.

מי שרצה לרכוש מוצר כזה, היה צריך להשקיע הון עתק בשואב אבק רובוטי כדוגמת i-robot ולא תמיד בצדק.

מכיוון שמדובר על מוצר שהפך כבר ממזמן למוצר בסיסי בבית, כתבנו סקירה מפורטת על אחת החלופות הזולות והטובות ביותר שיש, שואב האבק רובוטי של שיומי, ה Xiaomi Mi Robot Vacuum.

אתם לא תאמינו כמה אפשר לחסוך כסף ולקבל מוצר לפחות טוב כמו המתחרים היקרים שלו.

 


*** עדכון***
כנסו לקישור הבא (בקישור מוטמעת כבר הנחת הקופון שלנו) קבלו את השואב במחיר נמוך במיוחד: 970 ש״ח בלבד!

אם הקופון לא בתוקף, שלחו לי מייל אל david@moneysave.co.il ואשלח לכם אחד מעודכן.

 

שיומי Xiaomi, היתה עד לא מזמן עוד מותג סיני, זול ולא אמין במיוחד. אבל בשנים האחרונות הענק הסיני עבר שינוי מדהים והחל לייצר מוצרים שחלקם שכבר לא נופלים ממותגים מובילים בתחום. מכשירים סלולרים, מוצרים לבית ואפילו טלויזות, כל אלו מיוצרים ונמכרים על ידי המותג הענק שיאומי ומחירים זולים במיוחד.

לכן, באופן לא מפתיע, רכשתי לעצמי לפני מספר חודשים את שואב האבק של שיומי הכה מדובר. הייתי חייב לבדוק על בשרי ולאורך זמן, האם השואב הרובוטי הוא טוב או שמדובר על עוד מותג סיני זול ולא אמין. לכן בחיפוש אחר שואב רובוטי מומלץ, לא הססנו לקחת את השואב של שיומי לנסיעת מבחן.

השואב האבק הרובוטי של שיומי, ה Xiaomi Mi Robot Vacuum הוא שואב זול מאוד, אבל האם מדובר על מוצר טוב?

האם מכשיר שעולה פחות מ 300 דולר יכול להוות יריב שקול ל i-robot שעולה פי 3 ממנו?

ובכן, הנה הסקירה שלי לאחר מספר חודשים של שימוש:

מחפשים שואב רובוטי מומלץ ? מבחן העיצוב והחומרה

שואב רובוטי מומלץ - שואב רובוטי שיומי

באופן לא מפתיע, השואב של שיומי דומה מאוד בעיצובו למוביל בשוק, ל i-robot החדש, ה Roomba 980. לא רק שהוא מאוד מזכיר אותו במראהו, גם מימדיו דומים עם קוטר של 34 ס״מ וגובה של 7 ס״מ. זה שהמוצר דומה לא ממש מפתיע (וחלק יאמרו שלא ממש מענין) אבל מה שחשוב הוא שבשורה התחתונה השיומי נראה פשוט מצוין ובעל מימדים קטנים דיים כדי להכנס בזריזות לכל פינה בבית.

שואב רובוטי מומלץ של שיומי

התפעול של השואב הרובוטי שיומי הוא פשוט מאוד. על גבו תמצאו שני כפתורים, האחד מפעיל ומכבה את השואב והשני מחזיר אותו ״למקום״ (כלומר, לבסיס השואב המחובר לחשמל).

שואב רובוטי מומלץ - xiaomi mi robot

בנוסף לשני אלו תמצאו גם נורית חיווי WiFi (רשת אלחוטית) וכפתור אתחול שמחזר את ההגדרות המקוריות של השואב במידה ומשהוא מתקלקל.

מעל תמצאו את מיכל האבק הנשלף עם פילטר HEPA מתקדם.

מאחור תמצאו שני פינים כסופים האחראים על טעינת השואב.

כשהופכים את השואב, מגלים מבנה דומה לזה של האיי רובוט רומבה עם מספר סנסורים אשר בודקים אם יש אבק או לכלוך על הרצפה, מברשת המסתובבת סביבה צירה בצד השואב (לצורך ליקוט לכלוך שנמצא מצדי הרובוט) וגלגל המסתובב בציר של 360 מעלות כדי לנווט את השואב.

שואב רובוטי מומלץ של שיאומי

הפרט המרכזי שכן שונה מהרומבה הוא היא מערכת המברשות החדשה ומתוחכמת של שיומי שדומה במעט ל Neato Botvac. מערכת זו מורכבת ממברשת אחת מרכזית המורכבת מ-3 יחידות ליקוט שמאגדות את הלכלוך לתוך מיכל האבק הנשלף.

מחפשים שואב רובוטי מומלץ ? מבחן הניווט

שואב האבק של שיומי הוא מתוחכם למדי עם מערכת ניווט מבוססת לייזר. החברה עושה שימוש באלגוריתם בשם SLAM לצורך מיפוי הבית וחישוב דפוסי ניקוי ייחודים לחללים אותם השואב סורק.

בשיומי טוענים שלא רק שהשואב הרובוטי שלהם מנקה 100% מהלכלוך בבית אלא שהוא יכול לשנות את דפוסי הנקיון בהתאם למכשולים שהוא מגלה בזמן אמת.

מנסיוני, שיומי אמנם לא מדויקים ב 100% אבל מערכת המיפוי והנקוי שלהם היא מהטובות שראיתי כה, עם יכולת ניתוח וניווט בין עשרות רגלי כסא שפוזרו אצלי בסלון, מבלי לפספס פירור אחד.

שואב רובוטי מומלץ נקיון

האופן בו מערכת הניווט של שיומי פועלת היא מיפוי כל החדרים לחללים של 4 על 4 מטרים. לאחר מכן, מתבצע מיפוי של המכשולים בכ״א מהחללים הללו. לאחר מכן, השואב הרובוטי מבצע ניקוי היקפי דרך ניווט בצורת ״שורות״ בתוך החלל.

כאמור, בניגוד לחלק מהשואבים בשוק, ברגע שהשואב הרובוטי של שיומי נתקל במכשול, הוא לא פונה לכיוון אחר אלא הוא מנקה סביבו ביסודיות ומשם הוא ממשיך לסיים את חלל ה 4 על 4 מטרים אותו הגדיר מלחתחילה.

השואב הרובוטי של שיאומי Xiaomi שיומי

נקודה נוספת מענינית היא העדינות היחסית של השואב ברגע שהוא נתקל במכשול. שוב, בניגוד להרבה שואבים בשוק, במקום התקלות אגרסיבית יחסית במכשור, השואב של שיומי בקושי נוגע בו. נקודה חיובית בהחלט.

השואב של שיומי עושה שימוש ברצועות מגנטיות לצורך הגדרה של מחסומים וירטואלים. למי שלא מכיר את המושג, הכוונה היא להגדרה של חללים או מקומות בהם תרצו שהשואב לא יגיע אליהם. לדוגמא אם יש פינה בחדר שפיזרתם בה בגדים על הרצפה, תוכלו למנוע מהשואב לנקות באזור זה על ידי שימוש באותם פסים מגנטיים. את הפסים ניתן לגזור ולפזר במקומות שונים.

שואב רובוטי מומלץ של שיומי xiaomi

יחד עם זאת, אני אישית לא מת על הפתרון הזה מכיוון שהם מאוד קלי משקל ולפעמים השואב של שיומי מזיז אותם ולא מתייחס אליהם כ״קיר וירטואלי״. בנוסף, לא מובן למה, שיומי לא שולחת אותם כחלק מהשואב שלהם וזה אומר שצריך לרכושם בנפרד. לדעתי בגלל השימושיות הנמוכה שלהם בין כה וכה, הייתי מוותר על רכישתם ומקסימום שם ״מכשול ידני״ כמו קופסא קטנה וכו׳.

מחפשים שואב רובוטי מומלץ? מבחן הנקיון

ובכן, אחרי המחיר, זהו החלק החשוב ביותר בסקירה שלנו. ראשית יש לציין כי לשואב של שיומי יש 3 מצבי נקיון המייצבים עוצמות שונות של שאיבה. ברירת המחדל היא מצב האמצע אותה ניתן לשנות דרך האפליקציה הייעודית של השואב.

אופן השאיבה של שיומי

עם סוללת ליתיום נטענת של 5,200 מיליאמפר ו 14.4 וולט, השואב יכול לנקות 250 מטר רבוע תוך 2.5 שעות בטעינה אחת!

במידה ולא הטענתם את הרובוט השואב מספיק או שהחלל שלכם גדול יותר, הרובוט יידע לחזור לנקודת העגינה והטעינה שלו באופן אוטומטי ועם סיום הטעינה, להמשיך לנקות מאותה הנקודה בה הוא הפסיק. מבדיקות שעשינו, בחדרים בהם אין מכשולים, הרובוט שואב של שיאומי ניקה חדר ממוצע בגודל 10 מטר מרובע תוך 10 דקות. זמן מהיר מאוד ביחס לכל מתחרה בשוק.

ביחס למתחרים אחרים, שיומי מציעים את זמן הנקיון מהארוכים ביותר שיש. יתרון אדיר, בטח ביחס למחירו הזול.

כשמחפשים שואב רובוטי מומלץ, אחת התכונות המעצבנות שיש לשואבי אבק רובוטים הם הרעש הרב שהם עושים. אמנם השיומי לא עובד על ״מיוט״ אבל בעוצמת רעש של 67dB בממוצע, מדובר על שואב אבק רובוטי שקט באופן יחסי.

מחפשים שואב רובוטי מומלץ ? מבחן תכונות הנקיון המתקדמות

לשואב האבק של שיומי יש תכונות מועילות נוספות בבית. אם יש לכם לכלוך במקום נקודתי בבית, בעזרת השלט הרחוק תוכלו לכוון את הרובוט לנקודת המבוקש ולהגיד לו לנקות באזור הנקודה (שזה למעשה מרחב של 4 מטר מרובע מסביב לנקודה שבחרתם). עם סיום הנקיון, בלחיצה על כפתור ה Dock, יחזור השואב הרובוטי של שיאומי למקומו.

תכונה נוספת שימושית מאוד היא הטיימר. ברובוט ניתן לכוון יום ושעה בה הרובוט שואב ייצא מנקודת העגינה שלו ויתחיל לנקות את הבית. אני אישית אוהב לעשות בה שימוש בשני מצבים. הראשון הוא בחירת זמן בו הרובוט יצא לנקות באופן אוטומטי את הבית מדי יום. המצב השני הוא לשלוח את הרובוט לניקוי לאחר ארוע כמו יום הולדת וכדומה. במצב כזה אני מתכנת את הרובוט ״לצאת״ לשאיבה כשעה לאחר סיום הארוע.

חשוב לציין שבכל מקרה, עם סיום פעולת השאיבה, הרובוט יחזור באופן אוטומטי לנקודת העגינה שלו.

מחפשים שואב רובוטי מומלץ? מבחן האפליקציה

בחיפושים אחר שואב רובוטי מומלץ יש לנו נטיה להתעלם מהאפליקציה מכיוון שבצדק, במרבית המקרים היא לא יעילה במיוחד. אבל, שואב האבק הרובוטי של שיומי העושה שימוש באפליקציה האוניברסלית של החברה, Mi Home App, מראה לנו אחרת.

ההגדרה הראשונית של השואב הרובוטי של Xiaomi נעשית בעזרת האפליקציה. עם הדלקת האפליקציה יופיע לכם השואב על גבי המסך (דאגו כי השואב יהיה דולק). לחצו עליו ותנו לאפליקציה להסתנכרן באופן אוטומטי מול השואב. עם השלמת הפעולה האוטומטית הזו, השואב יהיה מקושר לחשבון השיומי שלכם ולמעשה תוכלו לשלוט עליו מכל מכשיר טלפון עליו מותקנת האפליקציה עם החשבון שלכם.

למרות שבמרבית שואבי האבק הרובוטים יש טכנולוגיות שיודעת למפות באופן חכם את הבית, כשמחפשים שואב רובוטי מומלץ, קל להכניס לרשימת המובילים את שיומי, כי היא היחידה שמציעה תצוגה בזמן אמת של כל המקומות שמופו ונוקו על ידי השואב. אני מאוד אוהב את היכולת הזו מכיוון שכך ניתן לזהות מקומות בעייתים בבית כדוגמת מכשול שלא ניתן להתגבר עליו ולכן גם לנקות לידו. יתרון נוסף הוא שבמידה והשואב נתקע, קל למצוא אותו בבית בעזרת האפליקציה.

האפליקציה של שואב אבל רובוטי שיומי

נתונים נוספים חשובים שניתן לדלות מתוך האפליקציה הם כמה סוללה נשארה ונתוני ניקוי אחרונים כמו מה הוא שטח הניקוי וכמה זמן זה לקח.

מחפשים שואב רובוטי מומלץ ? תחזוקת השואב הרובוטי של שיאומי

התחזוקה הבסיסית אותה צריך לעשות מדי שימוש היא ריקון מיכל אגירת הלכלוך והאבק. מדובר על פעולה פשוטה מאוד. כל מה שצריך לעשות זה לשלוף את המיכל ולרוקן את תוכנו לפח האשפה.

תחזוקת שואב אבק רובוטי

החלק השני שאותו ניתן לנקות מדי שימוש או אחת למספר פעמים הוא הפילטר. הפילטר ניתן לשליפה בצורה נוחה גם כן ומה שצריך לעשות זה לנקות את תוכנו באופן הבא: אם יש לכם מדחס אויר, זה הכי טוב ויעיל. אבל בינינו, למי יש כזה באמת? השיטה השיטה היא לתת כמה מכות עדינות על הפילטר בתוך שקית ניילון כדי להפטר מחתיכות הלכלוך הגדולות ואז לתת נשיפה קצרה כדי לתת ניקוי עדין לחלקיקי האבק הקטנים. המלצתי היא לעשות זאת במרפסת שלכם זה כל נשיפה יכולה להשאיר שובל של אבק מאחור.

לבסוף, אחת למספר פעמים יש לנקות גם את המברשות. גם אלו ניתנים לשליפה בקלות וכל מה שצריך לעשות זה להסיר את הלכלוך שנדבק לשם (שערות לדוגמא, תמיד מוצאות את מקומן שם).

אחרון חביב הוא היא מברשת הרולר המסתובבת. אותה ניתן לפרק בעזרת מברז פיליפס, לנקותה ביד ומיד לאחר אותה למקומה.

סיכום הסקירה

יש לי רומבה מהסדרה של ה 876 שאני עושה בו שימוש שנים וסך הכל הייתי מרוצה מהמכשיר. אבל אז, קיבלתי את השואב הרובוטי של שיומי שהתגלה כמכשיר פשוט טוב יותר, בעיקר בניקיון. השיומי מנקה טוב יותר.

גם עם משווים את השיומי לדגם ה i-robot הכי יקר, רומבה 980 מגלים שהוא לפחות טוב כמוהו אבל במחיר הרבה יותר נמוך. לכהשיומי מציע תכונות ויכולות דומות לרומבה 980 אבל מחיר השיומי הוא פחות מ 980 שקלים בלבד! (נכון לרגע כתיבת הכתבה ולאחר הנחה של 18%. אם אתם רוצים קופון מעודכן, שלחו לי מייל ל david@moneysave.co.il) גם אם תוסיפו כ 350 ש״ח עלויות משלוח ומיסים, תגיעו ל 1,300 שקלים. רומבה 980 לעומת זאת, יעלה לכם 3,990 שקלים. כלומר על השיומי תשלמו כשליש ממחירו של הרומבה!

לכן, בחיפוש אחר שואב רובוטי מומלץ ובכתיבת הסקירה זו, ההמלצה שלי היא חד משמעית, שואב האבק הרובוטי של שיומי!

לאחר שימוש אינטנסיבי במשך מספר חודשים, שואב האבק הרובוטי של שיומי עובד פשוט מצוין. חיי סוללה טובים, ניקיון ללא דופי, ניטור ושימוש נוח בעזרת האפליקציה והכי חשוב, מחיר ללא תחרות הופכים אותו לבחירה מספר 1 היום לבית.


*** עדכון***
כנסו לקישור הבא (בקישור מוטמעת כבר הנחת הקופון שלנו) קבלו את השואב במחיר נמוך במיוחד: 970 ש״ח בלבד!

אם הקופון לא בתוקף, שלחו לי מייל אל david@moneysave.co.il ואשלח לכם אחד מעודכן.

 

בסקירה זו ישנם הפניות שותפים ל GearBest.com המאפשרים לאתר להרוויח כסף ולכם לקבל מחירים זולים יותר ממחירי השוק.

 

 

 

 

כתבות נוספות

14 thoughts on “מחפשים שואב רובוטי מומלץ ? הכירו את השואב הרובוטי של שיאומי Xiaomi

   1. היי,

    שלחנו קופון לאלעד לפני כחודשיים אז אני מניח שהרכישה היא מאז.
    בשעתו אגב זה עלה 100 שקלים יותר.
    היום יש לנו קופון חדש למבצע מטורף בגירבסט במחיר של 920 ש״ח בלבד.

    קופון: XMIVCHK
    לינק לרכישה: https://goo.gl/xLtVT5
    או שתלחץ על אחד הלינקים לשואב בכתבה.

 1. שאוב מומלץ מאוד עם אפליקציה מדהימה שמראה הכל על פעולת השאוב שיומי. עלה לי יותר באזור 1700 שרל כולל משלוח אבל עכשיו במחיר שווה במיוחד !

 2. שואב תותח במחיר מעולה. סיני אבל עובד יותר טוב מהרומבה הישן שלי.

 3. ‏אני לא יודע איך אנשים מסתדרים היום בלי שואבים רובוטים. הם פשוט מנקים אחרינו ולא צריך להתאמץ יותר מדי. כל מה שצריך זה קצת לפנות את החלל ממכשולים וזהו. היה לי איי רובוט שנים והוא והתקלקל לי הייתי מאוד מרוצה ממנו. חיפשתי משהוא חדש. השוואתי וקניתי את השיומי ואני מרוצה פשוט מוצר מעולה במחיר מאד מאד נמוך.

 4. השואב הרובוטי הכי טוב שיש, בטח ביחד למחיר. מראה טוב, שואב מעולה, סוללה מצוינת ושליטה נוחה מאפליקציה. מה צריך יותר מזה במחיר הזה?

 5. שואב שיאומי הוא מוצלח מאוד. ‏עושה את העבודה במעט כסף. הזמנתי אותו לפני מספר חודשים מהאתר גירבסט ומאז אני מרוצה. המשלוח הגיע מהר והמוצר עובד שיגעון

 6. איך השיומי מול lg? לא שווה להשקיע קצת יותר בשביל מותג איכותי יותר?

  1. היי עינת, למרות ששיאומי מותג סיני, הם נחשבים למותג מוצלח ואמין. הביקורות על הרובוט שלהם חיוביות מאוד ואני לא רואה סיבה לשלם יותר כסף על מוצר אחר שבמקרה הטוב יספק לך את אותה הסחורה.

 7. היי,
  באתר יש אפשרות לבחור בדור 2
  לדור השני ישנה תוספת למחיר האם זה שווה את התוספת?(1825₪)
  ואיזה סוג מתאים לישראל. הגירסה הבנלאומית המותאמת לגוש היורו?(EU Plug)
  תודה

  ברוך

  1. היי ברוך,

   למרות שלא ניסינו בעצמינו את הדור השני, מהמפרט הטכני לא נראה שתוספת המחיר שווה את זה. זו דעתינו האישית לפחות.
   במידה וכן תרצה אז אכן הגרסה של יורו/בינלאומית עם EU Plug.

   דודי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.